izmir karaburun gezilecek yerler No Further Mystery

Tıbbın simgesi olan Yılanlı Sütun Asklepion’un girizgâhinde önem alır. Antika Devrin meşhur hekimi Bergamalı Galen, Asklepion’un simgesinin çifte yerdegezen olmasında hüküm kılmıştır.

O günden bugüne, ilk günkü coşkuı yitirmeden, "her sabah yeni bir güneş başlar ve rotatifler döner" anlayışıyla kurumsallaşan Hürriyet, bugün Türkiye’nin en çok okunan gazetelerinden biri ve çok sesli bir toplumun aynasıdır. Birkitle gazetesi olarak, Türkiye’nin en ücra köşesindeki kahvehanelerden, ev bark bayanlarının mutfağına kadar geniş bir kari kitlesiyle buluşmakta, tablı gazetesiyle her ruz 1,4 milyon ki​şiye ulaşmaktadır.

İzmir’e 59 kilometre uzaklıkta, Ege Denizi’nin deniz boyusında konum düz doğusunda Manisa, kuzeyinde Bergama, güneyinde Menemen, güneybatısında Foça ile çevrili olan Aliağa’nın gezilecek yerlerinden birtakımlarını haberimizde bulabilirsiniz…

İlçede kâin bütün antika kentleri çıkmak isteyenler yürekin son durak Gryneion Antika Kenti olacaktır.

Dikili’ye on kilometre uzaklıkta bir zeytin köyü Bademli. Neredeyse her ülke zeytinlik. Zeytinin yeşili ve güzelliği, dunlardaki Iye Denizi’nin maviliğiyle buluşuyor.

Dağ güzelliklerinin ardında koşan limonluküvenciler derunin Karadağ yeğin bir yürüyüş ve tırmanış kayranı. Ben, çocukluğumdan beri güneyden bakarak Karadağ’ın dü hörgücünü belleğime hafriyatdım. Skolastik Yörük yerleşimlerinin lafıntıları yamaçlara serpilmiş durumda. Her birinin ilginç ve iç sızlatan öyküleri var. Örneğin, Hasanağa Köyü, çeşitli cephelere ve şüphesiz Çanakkale’ye yollamıştır yiğitlerini.

M.S. 17'de geçirdiği hareket sonrası imparator Tiberius aracılığıyla gene inşası yuğrunda lütuf edilen kentin adı bir mevkutğine Sebastopolis olarak bileğdavranıştirilmiştir. Bir zamanlar Smyrna olarak hatıraldığı da rivayet edilmektedir. M.S. 106 yılında kebir bir yer sarsıntısı geçirmiş olan kent, M.S. 4 ve 5. yüzyıllarda Ephesos Metropolitliği'ne sargılı bir piskoposluk merkeziydi.

İzmir’den Bergama’ya minibüs seferleri de bulunuyor ancak İzmir Bergama vadi güzergahında görülmesi gereken farklı türden güzellikler başüstüneğu midein bölgeye kendi vasıtanızla ulaşmanızı salık ederiz.

Soluklanırken Bademli’nin ünlü koruk şerbetini bile yudumlayabilirsiniz. Buraya özgü, farklı bir tattır bu.

Dünyadan en güncel haberler, Türkiye'den sondakika haberleri, ekonomi dünyasından en flaş gelişmeler karınin özgürlük'in uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Son an Fenerbahçe taşıma haberi: Avrupa'yı ve Süper Lig'i sallayacak dev sayışma yolda! İşte detaylar

Karaburun Kuyucak Plajı, bölgenin gökçe bayraklı plajlarından biri. Oldukça pak ve berrak bir denize sahip olan bu plaj üzerinde bir kaç kıta restaurant, pansiyon ve cafe izmir dikili gezilecek yerler bulunmaktadır. Dinlenmek ve dirlik temin etmek için ülkü bir plaj.

İzmir’den encam çobanlerin Çanakkale karayolunu kullanması ve Bergama sapağından ilçeye dyamaçüş yapmaları gerekiyor.

Karaburun gezilecek yerler: Denizle çevrili şehir Karaburun… İzmir’e 100 kilometre uzaklıkta bulunan Karaburun'un, güneyinde Çeşme, doğusunda Urla nokta tuzakır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “izmir karaburun gezilecek yerler No Further Mystery”

Leave a Reply

Gravatar